מציאת עורך דין מקצועי ומיומן בתחום הוצאה לפועל

שימוש בשרותיו של עורך דין בהתנהלות מול הוצאה לפועל

התנהלות מול גופים ממשלתיים היא עניין מורכב ומסובך, כל שכן כאשר מדובר בגוף מורכב ומסורבל כמו לשכות ההוצאה לפועל בארצנו. תפקידם של לשכות הוצאה לפועל הוא ביצוע גבייה של התחייבויותיו של אדם או עסק על ידי מתן המחאות או התחייבויות אחרות בהן לא עמדו.

מצידו של החייב, יקבל בשלב ראשון אזהרה לביתו על מנת שישלם את החוב או על מנת שיגיע להסדר עם הלשכה להוצאה לפועל או הנושה אודות חובותיו, כאשר עוד בשלב זה יכול העניין להסתבך גם כאשר ישלם החייב את חובו ישירות לנושה, כאשר לא ייסגר התיק באופן אוטומטי ויתחילו לפעול כנגדו בהליכים.

מצידו של הנושה, לאחר פתיחת התיק ותשלום אגרות פתיחת התיק, יהיה עליו להכיר היטב את המערכת המשפטית על מנת לזרז את תהליך הגבייה ולהביא בסופו של דבר לתשלום בפועל, בעיקר כאשר הוא מתמודד מול נושים אחרים כנגד החייב, וכאשר חלקו היחסי בסך חובותיו של החייב כה קטן, עד שההחזר החודשי שיקבל בפועל יוכל להגיע לשקלים בודדים בלבד.

טעויות נפוצות בהתנהלות מול ההוצאה לפועל

חייב אשר מקבל לביתו אזהרה אודות חובותיו, יוכל לשלם את החוב על ידי חלוקת התשלומים המצוינת בגב הודעת האזהרה, כאשר התשלום המרבי על חובות בסכומים גבוהים הוא 1000 שקלים. הבעיות מתעוררות כאשר כנגד החייב נפתחים עוד ועוד תיקים, על סכומים גבוהים, ואינו יכול לעמוד בערכי התשלום של ברירת המחדל אשר נקבעת אוטומטית במחשבי ההוצאה לפועל.

בו ברגע בו מפספס החייב תשלום בתיק אשר נפתח כנגדו אודות החוב, יוכל הנושה בתיק להתחיל בתהליכים כנגד החייב על מנת לגבות את כספו, על ידי הוצאת צווים לעיקול מיטלטלין עד לגובה החוב מביתו או מבית העסק של החייב, הוצאת צווים לעיקול משכורתו, ואפילו צווי מאסר כנגד החייב.

סיוע עורך דין בהתנהלות עם ההוצאה לפועל

מומלץ להגיע להתייעצות עם עורך דין מיד כאשר מתברר לך כי לא תוכל לעמוד בהסכם התשלומים של ברירת המחדל אשר נקבע לך עם פתיחת התיק על ידי הנושה. הגשת הבקשה הנכונה בזמן הנכון תוכל לחסוך ממך ומיקירך את כאב הלב ואי הנעימות הכרוכה בעיקול מיטלטלין מביתך, ואת אי הנעימות בקבלת הודעות העיקול אל מקום עבודתך על משכורתך.

לצורך ההדגמה, כאשר נפתחים כנגד החייב מספר רב של תיקים במקביל, במקרים רבים ינחה עורך הדין את החייב בהגשת בקשה לפתיחת תיק איחוד, כאשר בשלב זה מרכזים את כל חובותיו של החייב ואת כל התיקים אשר נפתחו כנגדו אל תיק אחד, או אז מתקיימת חקירת יכולתו של החייב, ובהתאם לממצאי החקירה זו יקבע הסדר תשלומים אשר בו יוכל החייב לעמוד, ויעוכבו התהליכים אשר הופעלו כנגדו בתיקים האחרים.

במצבים אחרים, אם וכאשר לא יוכל החייב לעמוד בהסדר התשלומים אשר נקבע על ידי הרשם בלשכת הוצאה לפועל, ידע עורך הדין לייעץ לחייב אם זהו הזמן הנכון והמתאים לפנות לתהליך של פשיטת רגל, ויסביר לו אודות ההגבלות אשר יחלו עליו ככזה, מול התוצאות החיוביות לכאורה אשר אליו יוביל בסופו של דבר התהליך.

לקבלת סיוע של עו"ד בנושא הוצאה לפועל ליחצו: יעוץ משפטי מיידי


חייב מוגבל באמצעים ואיחוד תיקיםאיחוד תיקים הינה תהליך שמבצע מי שחייב לכמה נושים ואינו עומד בתשלום, מטרת התהליך הינה לגבות את כל החובות יחדיו בתשלום חודשי קבוע אשר החייב מצליח לעמוד בו.גביית חובות בהליך הוצאה לפועלכיצד ניתן לגבות חוב? מהם הצעדים לקראת גביית חובות מחייבים? כל מה שרצית לדעת על גביית חובות בהליך הוצאה לפועל... לחץ כאן להמשך קריאת המאמרמאמרים אחרונים

קישורים
- איחוד תיקים או פשיטת רגל
- הליך גביית חוב

פנייה אל עו"ד לקבלת סיוע משפטי:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:עורכי דין | עו"ד גירושין | עו"ד רשלנות רפואית | עו"ד תעבורה | עו"ד תאונות דרכים | הסכם ממון | מפת האתר
מחפשים עו"ד שיוכל לסייע בהתמודדות מול בעיה משפטית מכל סוג? באתר זה תמצאו עורכי דין בכל תחומי המשפט הנהוגים בישראל!