מציאת עורך דין מקצועי ומיומן בתחום הפלילי

הסתבכת בעבירות פליליות? הואשמת בפלילים?

תפקידו של עורך דין פלילי הינו לייצג, להגן ולדאוג לאינטרסים המשפטיים של אדם אשר הורשע בערבירה פלילית. אדם אשר הורשע בביצוע עבירה בתחום הפלילי מוטל עליו אות קלון הציבור. עבירה בסעיפי התחום הפלילי כוללת בין היתר סחר בסמים, נסיון לרצח, עבירות מין, ועוד. אדם אשר הורשע, מעבר לריצוי העונש שהוטל עליו על ידי בית המשפט הינו מוגדר גם כעבריין בחברה, ולזה מחיר משל עצמו.

אדם שהוגדר כעבריין בחברה יושפע מכך באספקטים רבים ושונים בחייו והדבר יקשה עליו מאוד מלחיות חיים נורמאליים ושגרתיים. החל מהתנהלות יומיומים וכלה בעיסוקים בתחומים שונים אשר דורשים עבר פלילי נקי כמו ראיית חשבון, חבר כנסת ואף נהג מונית.

תהליך השיקום הינו ארוך ומייגע ולעיתים קרובות ריצוי העונש החברתי אורך הרבה אחרי תום ריצוי העונש החוקי , כלומר תקופת המאסר.

הגשת כתב האישום - מדינת ישראל נגד פלוני

כתב האישום מכיל ומאגד את הטענות אשר מופנות כלפי הנאשם ועליהם הוא מועמד לדין. פנייה ועבודה משותפת עם עורך דין פלילי הינה מומלצת ביותר מייד עם קבלתו של כתב האישום. מי שנחשד בביצוע עבירה פלילית וקיבל כתב אישום, יימצא זכאי במידה ולא יצליחו להוכיח את הטענות שמוצגות כנגד הנאשם בכתב האישום. 

חובת  ההוכחה מוטלת על התביעה, כלומר על מנת להרשיע את הנאשם על התביעה להוכיח כי כל הטענות המוצגות בכתב האישום אכן התממשו. לא פעם, התביעה מתקשה בהוכחת הטענות ובעזרת עורך דין פלילי מיומן ומקצועי יכול הנאשם לצאת זכאי.

פנייה לייצוג משפטי ע"י עורך דין פלילי

הפנייה לעורך דין פלילי מומלצת מוקדם ככל האפשר, לעיתים כדאי אף לא להמתין להגעתו של כתב האישום ולבצע פנייה מיידית אל עורך הדין הפלילי. עורך הדין יוכל להעריך את סיכויי הנאשם לזכאות או לעונש על סמך החומרים בחקירה שמופנית נגדו. ישנם מקרים בהם ניתן לפעול לסגירת התיק תרם הגעתו של כתב האישום בעזרת פנייה לתביעה או ליחידה האחראית על חקירת המקרה וזאת על ידי הצגת מקרה העבירה באור שונה .

אפיק נוסף אשר יכול, לא אחת, להסיט ענישה מחמירה לענישה טיפולית ובכך להפחתה באישומים או אף לסגירותו של התיק הינו שירות המבחן. יש לעשות שימוש נכון באפיק זה כמובן בעזרתו של עורך דין פלילי מנוסה שידע לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

במקרים בהם הנאשם הינו מחוסר אמצעים ושכירת עורך דים פלילי אינה עומדת ביחס ישר ליכולותיו הכלכליות, יהיה הנאשם רשאי לקבלת יצוג על ידי עורך דין שימונה מטעם המדינה. יצוג עצמי אינו מומלץ במקרים של אישומים פליליים, שכן הסיכוי ליצור נזק גבוה מסיכויי ההצלחה במקרים כאלה.

בחירת עורך דין פלילי

כשרוצים לבחור עורך דין פלילי אשר ייצג מקרה פרטי של אישום פלילי מומלץ לבחון את עברו ונסיון שצבר בתיקים דומים וכיצד הם הסתיימו. קשה לדעת באילו מקרים תיק נסגר בגלל עבודה טובה של עורך הדין ומתי היה זה עניין של מזל, אבל בהחלט מומלץ וכדאי לבחון את המצב ולבצע סקר שוק שכזה.

פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירה של עורך דין פלילי הוא הכימיה שיש בין עורך הדין לנאשם. אם יש בעייה של כימיה הרי שהסיכוי להצלחה במקרה כזה יהיה מוגבל מראש.

ודבר נוסף שחשוב לא פחות הוא המשרד עצמו של אותו עורך דין והשימוש שהוא עושה במומחים שונים לצורך הוכחות ובניית התיק. אם אינך בטוח בשאלות העוסקות בתחום הפלילי, ניתן לפנות אלינו בכל עת ולקבל סיוע מקצועי, דיסקרטי ואישי. לפניות לחץ: יעוץ משפטי

רישום פלילי? פעולות לצורך מחיקת רישום פלילי בישראלמהו רישום פלילי, כיצד ניתן לקבל תעודת יושר ומה עושים בכדי למחוק את הרישום הפלילי? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.מאמרים אחרונים

קישורים
- נגה ויזל - עורך דין פלילי
- הליכי גביית חובות
- רישום פלילי

פנייה אל עו"ד לקבלת סיוע משפטי:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:עו"ד תעבורה | עו"ד מקרקעין | עורך דין | עורך דין רשלנות רפואית | עו"ד תאונת דרכים | עורך דין לפשיטת רגל | עורך דין גירושין | מפת האתר
מחפשים עו"ד שיוכל לסייע בהתמודדות מול בעיה משפטית מכל סוג? באתר זה תמצאו עורכי דין בכל תחומי המשפט הנהוגים בישראל!