מציאת עורך דין מקצועי ומיומן בתחום פשיטת רגל

שימוש בשרותיו של עורך דין בהליך פשיטת רגל

החלטתו של חייב לגבי התחלה בתהליך של פשיטת רגל מגיעה במרבית המקרים כאשר כלו כל הקיצים וכאשר הבין כי לא יוכל עוד לעמוד בנטל הנושים אשר החלו משסים בו תהליכים על ידי פנייה להוצאה לפועל.

תהליך פשיטת רגל הוא תהליך מורכב, אשר כל שלב בו מחייב התייחסות ותשומת לב רבה, היות וכל שלב מהווה בדרך כזו או אחרת גורם משפיע ומכריע על החלטות בית המשפט אודות עתידו הכלכלי והאישי של החייב. מכאן עולה הצורך בקבלת יעוץ של עורך דין מתאים.

את תהליך פשיטת הרגל מתחילים על ידי בקשה לכינוס נכסים אצל משרד כונס הנכסים הרשמי אשר קרוב למקום מגוריו של החייב. לאחר קבלת הבקשה במשרדי הכונס הרשמי, תישלח הודעה על בקשתו אל כל הנושים אשר הגישו תביעה כנגד החייב, והודעה על קיום אסיפת נושים ראשונה. באסיפה זו, בנוכחות החייב, ונושיו, יוחלט באם ניתן להכריז על החייב כפושט רגל ויתחיל תהליך פשיטת הרגל.

לאחר ההכרזה על החייב כעל פושט רגל, יקבע לחייב סכום ראשוני לתשלום על חובותיו ביחס ליכולותיו הכספיות, ויוטל צו הקפאת תהליכים לנושיו. בשלב זה, לא יוכלו הנושים לבצע כל עיקולים על מיטלטליו, נכסיו משכורתו או רכבו של החייב, או להוציא כנגדו צווי מאסר או צווים אחרים בנוגע לחובותיו.

קבלת החלטות לגבי הליכי פשיטת רגל

ההחלטה להגיע לתהליך פשיטת רגל צריכה להיות על ידי בעל החובות ולאחר שבין במדויק מה הן ההגבלות אשר יוטלו עליו כפושט רגל, ולאחר שהתייעץ עם גורם משפטי אשר יבהיר לו לקראת מה הוא הולך, ועל מורכבות התהליך, וסיכויי ההצלחה בבקשות השונות אותם הוא מתכוון להגיש בתוך תהליך פשיטת הרגל.

חייב אשר מרגיש כי ישנה אפשרות כי על ידי פשפוש וחיפוש מעמיק בנכסיו או בספרי הנהלת החשבונות שלו יעלה אי אלו אי ודאויות או ספיקות לגבי יושרו ותום ליבו בהגעתו אל מצבו הכלכלי הנוכחי, מוטב כי לא יתחיל בתהליך פשיטת רגל, היות וקרוב לוודאי יוחזר אל לשכת הוצאה לפועל לגחמותיהם של נושיו.

פעמים רבות, עדיף לו לחייב להגיע להסדר עם ההוצאה לפועל ולבצע בבית המשפט תהליך של איחוד תיקים, אשר יאפשר לו לחיות בכבוד, ולעמוד בתשלומים חודשיים סבירים אשר יקבעו לו על יד ראש לשכת ההוצאה לפועל, לאחר ביצוע חקירת יכולת אודות מצבו הכלכלי. שוב, גם בהחלטות אלה רצוי מאד לערב עורך דין מקצועי ולשמוע לעצתו.

סיוע של עו"ד בהליכי פשיטת רגל

עוד בשלב הגשת הבקשה למתן צו כינוס אצל משרד הכונס הרשמי, רצוי להשתמש בשרותיו של עורך דין. כבר בשלב זה מתבקש החייב להמציא דין וחשבון אודות הכנסותיו והוצאותיו ותצהיר על הסיבות אשר הובילו אותו אל מצבו הכלכלי ואל ההחלטה להגיש בקשה לפשיטת רגל.

בשלב הבא, באסיפת הנושים הראשונה בה יוחלט באם ניתן להכריז על החייב כעל פושט רגל, יחסוך מעצמו החייב את אי הנעימות מול נושיו כאשר ייוצג על ידי עורך דין במהלך האסיפה.

לאחר הכרזתו כעל פושט רגל, יוכל החייב להגיש בקשות שונות. על מנת להגיש בקשה להגעה להסדר עם הנושים, ועל מנת שזו תתקבל על ידי בית המשפט והנושים עצמם, יש להגישה תוך מילוי הטפסים הנכונים והמצאת הערבויות לקיומה. הגשת הבקשה תוך התייעצות עם עורך דין ישפרו באופן משמעותי את אפשרות קבלתה על ידי הנושים ובית המשפט.

לאחר הגשת הבקשה, תתקיים אסיפת הנושים אשר בה ידונו הנושים בבקשה, וייצוג מתאים על ידי עורך דין יוכל להטות את הכף בהכרעה לטובת פושט הרגל או כנגדו.

לקבלת סיוע של עו"ד בנושא פשיטת רגל ליחצו: יעוץ משפטי מיידי


פשיטת רגל – קבלת הפטר לאחר פשיטת רגלמהו צו הפטר? כיצד ניתן לקבל צו הפטר ומה על החייב לעשות לאחר מכן? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם...מאמרים אחרונים

קישורים
- הליך גביית חובות
- מחיקת רישום פלילי

פנייה אל עו"ד לקבלת סיוע משפטי:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:עו"ד | עו"ד הוצאה לפועל | עו"ד גירושין | עו"ד תאונות דרכים | עו"ד תעבורה | עו"ד רשלנות רפואית | מפת האתר
מחפשים עו"ד שיוכל לסייע בהתמודדות מול בעיה משפטית מכל סוג? באתר זה תמצאו עורכי דין בכל תחומי המשפט הנהוגים בישראל!