מציאת עורך דין מקצועי ומיומן בתחום תאונות דרכים

שימוש בשרותי עורך דין במקרים של תאונות דרכים

תאונות דרכים מוגדרות בחוק כנזקי גוף אשר נגרמו כתוצאה משימוש ברכב מנועי לצרכי תחבורה. הגדרה זו מהווה במקרים רבים פתח להסתייגויות רבות כאשר מגיעים המעורבים בתאונות השונות אל המערכת המשפטית על מנת לתבוע את זכויותיהם מגופי הביטוח השונים, ביטוחי החובה והמוסד לביטוח לאומי, היות וההבהרות בחוק פעמים רבות יכולות להוביל לכפלי משמעויות ולאי הבנות.

לצורך העניין, מה היא ההגדרה המדויקת של רכב מנועי? האם מלגזה נכללת גם כן בתוך קבוצת רכבים? ומה לגבי טרקטור? האם הוא נכלל? האם נסיעה ברכב מסוג זה נחשב כנסיעה למטרת תחבורה? האם לא יהיה זכאי לפיצוי נהג אשר נהג על רכב מסוג זה למטרות פריקה וטעינה ולא למטרת תחבורה? ובמקרה אחר, בו נהג אשר יצא מרכבו על מנת לבדוק רעש בנוע, ורכבו עלה באש, האם אז יוגדר האירוע כתאונה על פי החוק?

את מי תובעים במקרים של תאונות דרכים?

באופן עקרוני, הגורם הרשמי המיידי אליו יש לפנות במקרים של תאונות דרכים הוא חברת הביטוח אשר הנפיקה את תעודת ביטוח החובה של הרכב אשר השתתף בתאונה. הולך רגל אשר נפגע, ייקח את פרטי הפוליסה מבעל הרכב אשר ממנו נפגע, ויתבע את חברת הביטוח של בעל הרכב.

את גובה התביעה יקבע גורם רשמי אשר ימונה על ידי בית המשפט, אשר תפקידו לאסוף את הנתונים מהמוסדות הרפואיים ולאגד את המידע אודות ההוצאות השונות אשר נגרמו למבוטח כתוצאה מהתאונה, לרבות הפסד על מחסור בימי עבודה, ההוצאות הרפואיות השונות, ניידות ועגמת הנפש אשר נגרמה לנפגע.

במקרים אחרים, כאשר מגיע המצב לכדי כך, והנפגע בתאונת הדרכים נפגע באופן בלתי הפיך אשר גרם לו לנזקי נכות, או אז מתחילות להתקיים הוועדות השונות לגבי כשירותו הגופנית של הנפגע, במוסד לביטוח הלאומי. לאחר קיום הוועדות הרפואיות, ייקבעו לנפגע אחוזי נכות בהתאם למגבלותיו הפיזיות כתוצאה מהתאונה, והוא יפוצה בהתאם באופן חד פעמי ובמסגרת קצבה חודשית.

שימוש בשרותיו של עורך דין במקרים של תאונות דרכים

בדיוק על מנת לענות על שאלות כמו אלו אשר הוצגו בתחילת המאמר אודות תאונת הדרכים, מומלץ להיעזר בשרותיו של עורך דין. אם אתם או יקיריכם נקלעו אל תאונות דרכים אשר יש בהן נפגעים, או אם אתם נפגעתם בעצמכם, או אם גרמתם לפגיעה בגוף או ברכוש של אדם אחר, טוב תעשו אם תשכרו את שרותיו של עורך הדין אשר יסייע לכם לאורך תהליך התביעה אותה אתם עומדים להגיש או אשר הוגשה כנגדכם.

עורך דין בזמן הנכון, יוכל לחסוך מכם הוצאות רבות כאשר תתבעו על ידי הגורם בו פגעתם אם בנזקי גוף או בנזקי רכוש ולעמוד על זכויותיכם מול חובותיכם בהתאם לחוק ולא מעבר, ואילו במקרה ההפוך, בוא אתם הנפגעים, ידע להכווין אתכם בדרכים לפתיחת התביעה מול חברת הביטוח, הצגת המסמכים הרפואיים ופנייה למוסדות הרפואיים על מנת להשיגם, תביעות נוספות בעת הצורך כנגד הפוגע באופן ישיר במקרים של נהיגה ברשלנות המובילה אל תאונות דרכים ואפשרות ההוכחה, וכמו כן, ידע להפנות אתכם אל הביטוח הלאומי בעת הצורך.

נפגעת עקב תאונת דרכים? מגיע לך פיצוי כספי!
לקבלת סיוע מיידי של עו"ד ללא כל התחייבות מצידכם, ליחצו: יעוץ משפטי מיידי


נגרמו לך נזקי גוף? מגיעים לך פיצויים!מי רשאי לקבל פיצויים? כל המידע הדרוש בנוגע לזכאות לפיצויים בעקבות נזקי גוף...מאמרים אחרונים

קישורים
- שלילת רישיון נהיגה
- פיצוים - נזקי גוף

פנייה אל עו"ד לקבלת סיוע משפטי:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:עורכי דין | גירושין | רשלנות רפואית | תאונות דרכים | תעבורה | הסכם ממון | מפת האתר
מחפשים עו"ד שיוכל לסייע בהתמודדות מול בעיה משפטית מכל סוג? באתר זה תמצאו עורכי דין בכל תחומי המשפט הנהוגים בישראל!