מציאת עורך דין מקצועי ומיומן בתחום תעבורה

שימוש בשרותי עורך דין בבתי המשפט לדיני תעבורה

הזמנה לבית משפט לדיני תעבורה יכולה להגיע לכל אדם ואדם בכל שלב בחייו כאשר הוא נוהג בכביש או בתור הולך רגל, בין אם ביצע עבירה קלה כמו מעבר באור אדום במעבר חצייה או באם נהג בשכרות ברכבו. דיני תעבורה בישראל הם חוקים כמו בכל מדינה מערבית מתוקנת, ומערכת הענישה כזו אשר תגרום לנהג להירתע מביצוע עבירות נהיגה שונות כמו נהיגה במבהירות מופרזת או חציית קו הפרדה לבן.

ההתייחסות אל דיני התעבורה במערכת המשפטית הישראלית כמוה כהתייחסות לעבירות פליליות, כאשר תפקידו של השוטר על הכביש הוא למעשה חיסכון במספר המשפטים אשר מתנהל בבית המשפט וביצוע שיפו מהיר של הנהג העובר את עבירת התנועה על הכביש, ומתן דוח וקנס כספי כאמצעי ענישה כנגד ביצוע העבירה.

בתי המשפט לדיני תעבורה

במידה ומצאתם כי הדוח אשר ניתן לכם על ידי השוטר על הכביש, ובמסגרת המערכת החוקתית הדמוקרטית, תוכלו להגיש ערעור על הדוח, ולבקש להישפט על העבירה אותה עברתם, ולהציג את טענותיכם מול שופט בבית המשפט. בית המשפט אליו תגיעו בכדי להציג טענות אלו הוא בית המשפט לדיני התעבורה.

אל בתי המשפט מגיעים במרבית המקרים, מלבד מקרים בהם המואשם מעוניין להישפט בכדי להציג טענות זכאותו, נהגים אשר עברו עבירות תנועה אשר יש בהם בכדי לסכן חיי אדם בביצוען. נהיגה בשכרות, נהיגה תוך שלילת רישיון, נהיגה ברכב במצב מסוכן או ללא רישיון נהיגה של הנהג או רישיון של הרכב, או כל סוג של נהיגה רשלנית אחרת אשר עלולה להוביל לחוסר תפקוד של הנהג או של כלי הרכב בו הוא נוהג ובסופו של דבר, להוביל לפגיעה בגוף ולסיכון של הנהג עצמו, נהגים אחרים על הכביש, או של הולכי הרגל.

שימוש בשרותיו של עורך דין במשפטי תעבורה

משפטי תעבורה יתקיימו כאמור, במקרים בהם ביצע הנהג עבירות אשר יש בהם בכדי לסכן חיי אדם, ולפיכך מתייחסת המערכת המשפטית לעבירות אלו כאל עבירות פליליות. במצבים כאלו מוטב להשתמש בשרותיהם של עורכי דין המתמצאים בתחום דיני תעבורה, אשר ידע להציג את העובדות בפני השופט ובמקרים רבים יביא להקלה משמעותית בגזר הדין, אם לא לביטול התביעה בכלל.

תפקידו של עורך דין יתחיל עוד בשלב בחינת הדוח אשר ניתן לנהג על ידי השוטר בעקבות עברת התנועה  אשר ביצע על הכביש, בדיקת שלמות ונכונות פרטי הדוח ואופן הגשתו על ידי השוטר, אשר כשלעצמם יכולים להוביל במקרים בהם לא בוצעו כראוי על ידי השוטר להוביל לביטולו, חקירת האירוע ופרטיו לפני ההגעה אל בית המשפט איסוף הראיות במקרה, ובסופו של דבר הצגת הראיות והטענות מול השופט במהלך המשפט עצמו, לצרכי ההגנה וכנגד חקירות התביעה.

במצבים בהם נשפט אדם על עבירות אשר בפועל גרמו לנזקי גוף או רכוש, זכותו של הנתבע להגן על עצמו היא בגדר חובתו, היות ובמצבים מסוימים תוכל להגיע התביעה אף למצב בו ימצא עצמו הנאשם עומד בפני גזרי דין הכרוכים בעונשי מאסר בפועל או על תנאי, עבודות שירות או קנסות כבדים מנשוא, ושימוש נכון בשרותיו של עורך דין דיני תעבורה במצבים מסוג זה יוכלו במרבית המקרים להקל על גזר הדין.

לקבלת סיוע של עו"ד בנושא תעבורה ליחצו: יעוץ משפטי מיידי


עורכי דין בישראל - נהיגה בשכרות, תחת השפעת אלכוהול כיצד נאכפת נהיגה בשכרות? מה מגדיר שכרות? אילו עונשים יוטלו על נהג בגילופין? כל זאת ועוד נביא לפניכם במאמר הבא...שלילת רישיון נהיגה בגלל עבירות תעבורהמי רשאי לשלול רישיון נהיגה? בגין אילו עבירות שוללים רישיון נהיגה והאם ניתן לבטל את שלילת רישיון הנהיגה? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם...מאמרים אחרונים

קישורים
- שלילת רישיון נהיגה
- פיצויים - נזקי גוף

פנייה אל עו"ד לקבלת סיוע משפטי:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:עורכי דין | גירושין | רשלנות רפואית | תאונות דרכים | הסכם ממון | מפת האתר
מחפשים עו"ד שיוכל לסייע בהתמודדות מול בעיה משפטית מכל סוג? באתר זה תמצאו עורכי דין בכל תחומי המשפט הנהוגים בישראל!